Egy kicsi Világeleje Ünnep a hétköznapokban.
Nagyszerű lehetőség arra, hogy személyesen is találkozzanak mindazok, akik a cselekvő remény útját járják a fogyasztói civilizáció válságának korában – akik az emberhez méltó élet lehetőségeit keresik egy új civilizáció keretei között. Szeretettel várunk az alkalmakra – gyere, és hívj másokat is!
Örömmel vesszük, ha te is szervezel Világeleje Klubot saját településeden.
A Világeleje Klubot 2026 márciusában indítottuk útjára.
Aktuális események
A Világeleje Klub következő eseményét 2026 szeptemberében tartjuk. A részleteket közzétesszük majd honlapunkon és Facebook oldalunkon.
Korábbi események
2026.05.29. VILÁGELEJE KLUB – Ne csak felülről várjuk a megoldást! Hogy szerezzük vissza az éltető vizet?
Májusban a Vizeink témakör volt soron. Kajner Péter, közgazdász, humánökológus, Kiutak portálunk vízszakértője tartott beszélgetésindító előadást. Beszélgetőpartnere Fait Federika, a HVG zöld podcastjának, a zCastnak a házigazdája volt.
2026.04.24. VILÁGELEJE KLUB – Cuccaink és lomjaink – Közösségi megoldások a hulladékcsökkentésre
A Világeleje Klub második alkalmán a Cuccaink és lomjaink témakört jártuk körbe. Szabó György, a Humusz Szövetség alelnöke, Kiutak portálunk egyik szakértője tartott beszélgetésindító előadást. Beszélgetőpartnere Ferenczi Attila, a Recobin ügyvezetője volt.
2026.03.20. VILÁGELEJE KLUB – Megváltoztathatják-e a világot a helyi ökoközösségek?
A Világeleje Klub első 12 alkalmán Kiutak portálunk egy-egy témaköréhez kapcsolódóan beszélgetünk – márciusban az Általános témakörrel indítottunk. A Világeleje Közösség szakmai koordinátora, Takács-Sánta András tartott beszélgetésindító előadást. Ennek fő kérdései az alábbiak voltak:
- Miért elengedhetetlenek az alulról szerveződő helyi közösségek, illetve a hálózatok egy ökologikus civilizáció fölépítéséhez?
- Hogyan állnak Magyarországon ezek a kezdeményezések?

