Takács-Sánta András három közelmúltbeli előadásának felvétele is felkerült az elmúlt hetekben a YouTube-ra.
A Magyar Transzperszonális Egyesület konferenciáján ilyesmiről beszélt húsz percben Világeleje – A cselekvő remény útja a polikrízis idején címmel:
„Mitikus időkben, vagyis egy kritikus történelmi periódusban élünk. A mitikus idők pedig hősök, gyógyítók, próféták után kiáltanak. A feladat gigászi, herkulesi: az államok és a nagy cégek hatalmának szétterítése, egy új, ökologikus civilizáció fölépítése csakis nagyon széles körű összefogással, emberek alulról szerveződő közösségeinek és hálózatainak révén képzelhető el. Megteremtődhet-e az a kritikus tömeg világszerte, amely véghez viszi ezt a küldetést? Megvan-e erre a kellő időnk, energiánk és mentális erőnk?”
Az előadás felvételét itt nézhetitek meg:
https://www.youtube.com/watch?v=wI5MTAmZxTo
A Telki Öko Héten elhangzott ötvenperces, Az ökocivilizáció egyik kulcsa: becsüljük őseinket! című előadás témája ez volt:
„Csak olyan jövőt van értelme elképzelnünk, amely nem idegen az ember természetétől. Emiatt érdemes visszatekintünk – amennyire tudásunk engedi – az ember evolúciós múltjába, hogy képet alkothassunk arról, miként éltek elődeink a Homo sapiens két-háromszázezer éves története során. Visszatérnünk a múltba nemcsak, hogy nem lehetséges, de nem is volna kívánatos. Ugyanakkor mai civilizációnk olyan környezetet hozott létre számunkra, amely megbetegíti testünket-lelkünket és bolygónkat is – emiatt pedig könnyen érvelhetünk amellett, hogy igenis érdemes megnéznünk, hogyan éltünk az emberi történelem nagy részében, és tanulnunk réges-régen létezett őseinktől.”
A videó ezen a linken elérhető:
https://www.youtube.com/watch?v=c9s7y5iQ_Cg
Az UNICEF Magyarország V. Ifjúsági Klímavédelmi Találkozóján pedig Mit jelenthet a jó élet a civilizációs válság korában? címmel tartott András félórás előadást kimondottan középiskolás közönség számára.
Az előadás linkje:
https://www.youtube.com/watch?v=H4Pr4b4XtUk
Fotó: Telki Közéleti Klub Youtube csatornája

